CCPOC prezent la Conferința Națională de Psihologie Industrială și Organizațională, Iași 2014

În perioada 22 – 24 mai 2014 CCPOC a fost prezent la Conferința Națională de Psihologie Industrială și Organizațională “Horia D. Pitariu” desfășurată la Iași. În cadrul conferinței au fost prezentate rezultatele preliminare ale studiului “Interesele vocaționale ale elevilor de liceu. Studiu de adaptare a Scalei Intereselor Vocationale Oregon In Romania”.
Studiul a fost realizat împreună cu 3 colegi, colaboratori ai Departamentului de Psihologie (Psih. dr. Andrei Rusu, Psih. dr. Silvia Măgurean, Psih. Nastasia Sălăgean) și echipa de studenți voluntari (Alexandra Portasi, Larisa Lovin, Andreea Fuleki, Andra Lăcătusu, Doris Militarschi, Deia Lucuța, Daniel Iancu, Dan Bărbieru, Rareș Scalcau).