Centrul de Consiliere Psihologică și Orientare în Carieră (CCPOC) din Universitatea de Vest din Timișoara organizează pentru studenții din UVT Ateliere de planificare a carierei

Denumire workshop I: Autocunoașterea și rolul acesteia în alegerea carierei

Tematica workshop-ului: Ce știu să fac bine? Ce urmează să știu să fac? (Aptitudini) Ce îmi place să fac? Ce mă interesează? (Interese) Ce este important pentru mine? (Valori).

Pentru a ne alege profesia potrivită, în primul rând trebuie să ne cunoaștem foarte bine trăsăturile de personalitate, aptitudinile, abilitățile, competențele, interesele, valorile etc. Autocunoașterea reprezintă prima etapă în procesul de planificare a carierei.

Data organizării: 25 noiembrie 2013, 2 decembrie 2013, 9 decembrie 2013

Nr. maxim de participanți: 15 studenți

Interval orar: 18.00 – 20.00

Data limită pentru înscrierea la workshop: 23 noiembrie 2013; 30 noiembrie 2013; 7 decembrie 2013 (cu 2 zile inainte de data la care este programat workshop-ul respectiv).

Locația: Str. Paris, nr. 1, Centrul de Consiliere Psihologica și Orientare în Carieră, cu intrare prin spatele clădirii, prin curte de pe Str. Liviu Gabor (vezi harta la Rubrica Contact)

Pentru înscrirea la workshop accesati link-ul: https://docs.google.com/forms/d/1kD7ZeHeVCuHNHBs2JO8s1eI2598cH0ODVZiqDu9uNi8/viewform